Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Home

Warsztaty dla dzieci

Kolejny sezon pszczelarski przed nami!!! Myślimy już o naszych najmłodszych pszczelarzach dlatego w swojej ofercie mamy przygotowane warsztaty "ZOSTAŃ PRZYJACIELEM PSZCZÓŁ". Mają one na celu przede wszystkim zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym.

Warsztaty dla dzieci "Zostań przyjacielem pszczół"

Program:

  • Podczas dwugodzinnych warsztatów dzieci zajrzą do wnętrza ula wielkopolskiego, porównają ciężar plastrów pełnych miodu i pustych. Poznają pracę pszczelarza, dowiedzą się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. 
  • Dowiedzą się, jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznają zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczą się odróżniać pszczołę od osy (zarówno pod względem wyglądu, jak i zwyczajów).
  • Wszystkie dzieci będą miały możliwość degustacji różnych gatunków miodu, a przy okazji dowiedziały się o jego wielkich właściwościach zdrowotnych.

 Każdy z uczestników warsztatów otrzyma dyplom "Przyjaciela pszczół".

 Więcej informacji na temat warsztatów pod numerem 502 029 961 !!!

 

Serdecznie zapraszamy

Magda, Paweł, Zuzia i Oluś :)